Przedłużanie paznokci lakierem hybrydowym Semilac Hardi – krok po kroku

Czy i w jaki sposób można przedłużyć paznokcie z pomocą hybryd, to często zadawane przez początkujące stylistki paznokci pytanie. Oczywiście odpowiedź brzmi – można i dodatkowo jest to dosyć proste, dzięki gamie produktów z linii Semilac Hardi. Aby jednak przedłużać lub wzmacniać paznokcie produktami Hardi, przyda się Wam kilka informacji i porad, które znajdziecie poniżej.

 

Semilac Hardi

Produkty Semilac Hardi, które mają właściwości miękkiego żelu budującego, zostały stworzone do utwardzania płytki paznokcia, a także do jej przedłużania. Należy przy tym pamiętać, że przy pomocy Semilac Hardi możemy przedłużyć paznokieć maksymalnie o 1-3 milimetry, dlatego jest to doskonałe wyjście w sytuacji gdy np. złamie nam się jeden paznokieć, lub gdy nasze paznokcie są różnej długości. Hardi sprawdzi się także genialnie jako pierwsza warstwa przed lakierem hybrydowym kolorowym, która utwardzi i wzmocni nawet bardzo osłabioną i miękką płytkę. Przy użyciu Semilac Hardi pamiętajcie, że nie nakładamy go bezpośrednio na paznokieć, zawsze na bazę hybrydową Semilac.

 

1

Semilac Hardi to linia czterech produktów:

 • Semi Hardi Clear – bezbarwny, przejrzysty
 • Semi Hardi Rosa – różowy, przejrzysty
 • Semi Hardi Milk – mlecznoróżowy, półprzejrzysty
 • Semi Hardi White – biały, kryjący

Hardi Milk i White wspaniale wzmacniają nasycenie lakieru kolorowego, który nakładamy następnie.

 

Produkty potrzebne do przedłużania paznokci

 

Jeśli chcecie przedłużyć lub utwardzić paznokcie produktami Hardi, będziecie potrzebować poniższych produktów:

Przedłużanie (utwardzanie) paznokci krok po kroku

 

 1. Zaczynamy od przygotowania paznokcia – opiłowujemy płytkę, aby nie było żadnych ostrych krawędzi, matowimy blokiem polerskim.
 2. Płytkę paznokciową przemywamy cleanerem, po jego wyschnięciu aplikujemy primer (kwasowy, lub w przypadku zniszczonych paznokci – bezkwasowy) i również czekamy, aż wyschnie.
 3. Nakładamy bazę hybrydową i utwardzamy w lampie zgodnie z instrukcją użycia.
 4. Jeśli przedłużamy paznokcie – zakładamy samoprzylepne szablony do przedłużania jak najbliżej płytki paznokcia.
 5. Na płytkę i szablon nanosimy Hardi do pożądanej długości i utwardzamy w lampie zgodnie z instrukcją – lepiej jest nanosić np. 2 cienkie warstwy i utwardzać każdą z nich, aż uzyskamy odpowiednią grubość przedłużanego paznokcia. Pilnujemy, aby Hardi nie wylewał się pod paznokieć, ani na skórki, nie przejmujemy się natomiast specjalnie kształtem, bo będziemy przedłużenie i tak opiłowywać pilnikiem. Warto natomiast zwracać uwagę na tzw. linię C, czyli aby paznokieć był odrobinę wypukły w środkowej części, co uzyskamy nakładając na środek trochę więcej produktu Hardi.
 6. Po utwardzeniu Hardi w lampie, delikatnie zdejmujemy szablony i opracowujemy kształt paznokci pilnikiem – zarówno długość, kształt płytki jak i jej grubość, jeśli jest taka potrzeba. Ten krok nie jest potrzebny jeśli tylko utwardzamy naturalną płytkę.
 7. Na utwardzonym Hardi wykonujemy standardowo manicure hybrydowy z użyciem kolorowej hybrydy, lecz już nie używamy bazy hybrydowej. Lakier kolorowy pokrywamy topem do hybryd i przecieramy cleanerem, aby pozbyć się lepkiej warstwy dyspersyjnej.Gotowe :-)
1 Comment
 • EkspertSemilac
  Styczeń 31, 2017

  Agato, dziękujemy za zaufanie do naszych produktów, przydatna instrukcja :)

  W razie pytań – chętnie pomogę
  Online Ekspert marki Semilac

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *