Jak zapobiec marszczeniu się lakieru hybrydowego?

Wiele kobiet skarży się na marszczenie się lakieru hybrydowego. Daje to nieestetyczny efekt, przez który w większości przypadków, lakier hybrydowy musi zostać zdjęty przedwcześnie, a nasz manicure wykonany od nowa. Zaznaczmy na wstępie, że nie jest to defekt samego lakieru. Bez względu na jakość lakieru może wystąpić powyższy mankament. Choć oczywiście najlepiej korzystać z lakierów najwyższej jakości. Najczęściej lakierami, w przypadku których dochodzi marszczenia się lakieru, są lakiery mocno napigmentowane. Dlaczego? Przeczytajcie sami.

1. Lakiery hybrydowe o mocnym stopniu napigmentowania.

Lakiery hybrydowe mocno napigmentowane to między innymi kolory oznaczone numerami 031, 001, 150, 151 i 186. Ich cechą charakterystyczną są jaskrawe, bądź ciemne barwy, a więc mocno nasycone kolorem.. Najłatwiejszym sposobem na rozpoznanie lakieru mocno napigmentowanego jest skorzystanie z katalogu Semilac. Lakiery mocno napigmentowane oznaczone są ikoną zegarka. Dzięki tej metodzie możemy mieć 100% pewność co do rodzaju lakieru z jakim mamy do czynienia.

2. Czy lakiery mocno napigmentowane różnią się znacząco od innych?

Różnice między lakierami mocniej nasyconymi kolorem, a pozostałymi typami tych kosmetyków, jest konieczność dłuższego utwardzania w lampie. Z powodu większej zawartości pigmentu światło przepuszczane jest w mniejszym stopniu. Co za tym idzie, potrzebna jest większa ilość czasu, aby utwardzanie przyniosło takie same efekty jak w przypadku pozostałym lakierów hybrydowych. Jednak ja ma się do tego faktu marszczenie się lakieru hybrydowego?

Jeśli nie utwardzimy naszego lakieru w odpowiedni sposób, wewnętrzna część pozostanie płynna, nieutwardzona. Wraz z ruchami dłoni będzie się on przemieszczał pod „skorupą” stworzoną jedynie na wierzchu. W ten sposób lakier może się odkształcać tworząc nieprzyjemne i nieestetyczne pomarszczenia.

Marszczenie się lakieru hybrydowego jest również bardzo negatywne dla trwałości całej stylizacji. Znacznie łatwiej o uszkodzenia mechaniczne, ponieważ lakier jest utwardzony jedynie na powierzchni. Warto więc pamiętać o dłuższym czasie koniecznym do utwardzenia się lakieru mocno napigmentowanego.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom nie doświadczysz już podobnych mankamentów. Jeśli Twoja przygoda z lakierami hybrydowymi dopiero się zaczyna – polecamy zestawy startowe Semilac, które zaopatrzą Cię we wszystkie niezbędne narzędzia i kosmetyki, aby skutecznie wykonać manicure hybrydowy.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *