o mojej pasji

kosmetyka - kosmetologia - wizaż

O czym jest ten blog?

Chcę wiedzieć co zawierają kosmetyki, których używam. Jak to jest, że działa lub nie działa, czy jest bezpieczne, czy też może być szkodliwe. Czy warto płacić dużo, czy mało. Co jest prawdą, a co tylko marketingowym chwytem. O tym, czego się dowiedziałam, napiszę szczerze i bez ogródek.

Dociekam, sprawdzam, poszukuję informacji o większości rzeczy i spraw, które mnie otaczają i które mnie dotyczą. Nie znoszę, gdy ktoś próbuje mnie robić w przysłowiowego „balona”, nie chcę ślepo wierzyć reklamom, zawsze próbuję zdobyć najbardziej obiektywny osąd sprawy jak to możliwe. Poszukuję produktów niedocenionych, a świetnych, niedrogich, a wartościowych, oraz po prostu doskonałych. Piętnuję oszustwa z chęci zysku i marketingowe sztuczki.

Moją pasją od wielu lat jest makijaż, kosmetyka i kosmetologia. O ile wizaż jest moim zawodem, o tyle kosmetyka i kosmetologia to zainteresowanie, które rozwijam bez profesjonalnego wykształcenia – chcę przez to powiedzieć, że opinie o produktach kosmetycznych, które tu znajdziecie, są moim subiektywnym punktem widzenia i odzwierciedleniem wiedzy, którą zdobyłam samodzielnie. Idąc za moimi zainteresowaniami stworzyłam sklep internetowy specjalizujący się w kosmetykach naturalnych, który w dużej części odzwierciedla moje opinie o produktach kosmetycznych.

W każdej dziedzinie mojego życia staram się pamiętać o tym, aby nie przyczyniać się do cierpienia ludzi i zwierząt, nadużywania zasobów naturalnych i niszczenia środowiska naturalnego. Moim wyborem są głównie produkty naturalne, aczkolwiek w kosmetykach poszukuję również skutecznie działających składników aktywnych pochodzących z innych źródeł.

Agata.