Jak nałożyć hybrydy?

Manicure hybrydowy zwykle wykonują stylistki paznokci, jednak przy odrobinie starań i wolnego czasu, z powodzeniem wykonamy go samodzielnie. Jak to zrobić? To łatwiejsze niż się wydaje, wymaga jednak pewnej precyzji i zachowania wszystkich kroków, które opiszę poniżej :-). Jedno jest pewne – gdy zacznie się przygodę z hybrydami, trudno z tego zrezygnować!

Lista potrzebnych produktów i akcesoriów

Aby prawidłowo wykonać manicure hybrydowy, potrzebujecie:

 • primera kwasowego lub bezkwasowego (w przypadku osłabionych lub zniszczonych paznokci), który odtłuszcza płytkę
 • bazy hybrydowej
 • lakieru hybrydowego kolorowego
 • topu hybrydowego (są również produkty typu 2w1 np. Baza/Top 2w1 do lakieru hybrydowego Semilac)
 • lampy UV lub LED (jeśli stosujemy hybrydy, które można utwardzać w lampie LED)
 • pilnika i bloku polerskiego
 • narzędzia do odsuwania skórek – patyczka drewnianego lub radełka
 • wacików bezpyłowych (zwykłe będą zostawiały „kłaczki” przyklejające się potem do kolejnych warstw lakieru, co jest nieznośne)
 • cleaner – płyn z alkoholem, którym usuniemy warstwę dyspersyjną (lepką) z pomalowanych i utwardzonych paznokci
 • do zdjęcia hybryd przyda się również aceton lub lepiej – remover, czyli płyn zawierający oprócz acetonu także składniki pielęgnacyjne (oleje lub lanolinę), który w mniejszym stopniu wysusza płytkę i okolice paznokci

 

img_9537

Wykonanie paznokci hybrydowych krok po kroku

 1.  Opiłuj paznokcie w pożądany kształt – aby manicure wyglądał schludnie, wszystkie paznokcie powinny mieć tą samą długość i kształt. Odsuń lub wytnij skórki. Powierzchnię płytki przetrzyj blokiem polerskim, aby ją zmatowić.
 2. Powierzchnię paznokci przetrzyj wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Następnie każdy paznokieć pokryj niewielką ilością primera (porządnie obetrzyj pędzelek o butelkę, wystarczy naprawdę lekko zwilżyć płytkę), zostaw do całkowitego wyschnięcia.
 3. Paznokcie pokryj bazą do lakieru hybrydowego, utwardź w lampie (czas zgodnie z instrukcjami producenta – w przypadku Semilac i lampy Led to 45 sekund). Pamiętaj, aby nakładać bardzo cienkie warstwy bazy, nie dotykając skórek.
 4. Pomaluj paznokcie lakierem hybrydowym w wybranym kolorze, nakładając cienkie warstwy, precyzyjnie przy skórkach – zwykle idealnie wyglądają dwie warstwy koloru, ale zależy to od odcienia. Każdą warstwę utwardź w lampie, pamiętając, że odcienie mocno napigmentowane (czarny, biały, kolory bardzo ciemne i bardzo jasne kryjące) należy utwardzać dłużej – np. producent Semilac zaleca, aby utwardzać je dwukrotnie dłużej ( 2 razy po 45 sekund w lampie LED). Lakiery hybrydowe Semilac mają na tyle gęstą konsystencję, że nie spływa na boki i śmiało można malować i utwardzać po 4 paznokcie u każdej ręki. Kciuki lepiej utwardzać oddzielnie.
 5. Paznokcie pokryj topem do lakieru hybrydowego, cienką warstwą, zabezpieczając dokładnie końcówki paznokci – utwardź w lampie.
 6.  Przemyj paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem, aby pozbyć się lepkiej warstwy dyspersyjnej. Gotowe!

 

Dlaczego paznokcie hybrydowe są tak popularne?

Odpowiedź jest prosta – taki manicure jest bardzo trwały, przy prawidłowym wykonaniu nosimy je do momentu, gdy nie da się patrzeć na odrost ;-) Do tego przez cały czas wyglądają świetnie, nie blakną, błyszczą, wyglądają nienagannie. I jak się przekonałyście, wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne – ważne jednak, aby pokrywać paznokcie bardzo cienkimi warstwami wszystkich produktów i precyzyjnie malować szczególnie przy skórkach, aby ich nie zalać. Zdecydowanie warto się postarać i cieszyć pięknymi paznokciami przez nawet 4 tygodnie :-)

 

img_9552

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *