Lakiery hybrydowe – od czego zacząć

By 0 No tags Permalink 1

Paznokcie hybrydowe są ostatnio ogromnie popularne, co zupełnie mnie nie dziwi – są wyjątkowo trwałe, wybór odcieni jest ogromny, a wykonanie manicure hybrydowego nie jest ekstremalnie trudne. Wymaga jednak odrobiny precyzji, cierpliwości i podstawowa wiedza o tym, jak zrobić hybrydy, aby paznokcie wyglądały nieskazitelnie przez całe tygodnie :-)

_FOT0521

Lista potrzebnych narzędzi i produktów

Zaczynając przygodę z manicure hybrydowym, trzeba się liczyć z zakupem lampy UV lub LED do utwardzania hybryd, a także samych lakierów hybrydowych kolorowych i kilku narzędzi. Oczywiście można zakupić jeden z oferowanych przez producentów tzw. „zestawów startowych”, warto jednak przeanalizować ich zawartość, czy wszystkie produkty w nich dostępne, będą dla nas przydatne – w większości przypadków jednak, opłaca się zakup takiego zestawu.

Do wykonania hybryd potrzebne są:

  1.  Primer kwasowy (dla zdrowych paznokci) lub bezkwasowy (dla paznokci osłabionych lub kruchych) – płyn wytrawiający i odtłuszczający płytkę, który podnosi przyczepność bazy hybrydowej do paznokcia, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko „odklejenia” się produktu od płytki paznokcia.
  2. Baza hybrydowa – bezbarwny lakier podkładowy
  3. Lakiery hybrydowy kolorowy – na początek warto celować w odcienie uniwersalne: pastelowe róże, klasyczną czerwień, biały i czarny (przydatne do zdobień)
  4. Top hybrydowy (są również produkty typu 2w1 np. Baza/Top 2w1 do lakieru hybrydowego Semilac) – również bezbarwny produkt, który utrwala lakier kolorowy i nadaje połysk (lub mat)
  5. Lampa UV lub LED (jeśli stosujemy hybrydy, które można utwardzać w lampie LED) – wybór lampy zależy od tego, czy chcemy ją stosować wyłącznie do hybryd, czy planujemy również np. przedłużanie paznokci metodą żelową, generalnie lampa UV lub dual UV/LED jest bardziej uniwersalna (większość żeli i niektóre hybrydy nie nadają się do utwardzania w technologii LED)
  6. Pilnik i blok polerski
  7. Narzędzie do odsuwania skórek – patyczek drewniany lub radełko
  8. Waciki bezpyłowe (zwykłe będą zostawiały „kłaczki” przyklejające się potem do kolejnych warstw lakieru, co jest nieznośne)
  9. Cleaner – płyn z alkoholem, którym usuniemy warstwę dyspersyjną (lepką) z pomalowanych i utwardzonych paznokci
  10. Do zdjęcia hybryd przyda się również aceton lub lepiej – remover, czyli płyn zawierający oprócz acetonu także składniki pielęgnacyjne (oleje lub lanolinę), który w mniejszym stopniu wysusza płytkę i okolice paznokci

To najważniejsze produkty, do wykonywania hybryd. Jeśli zamierzacie przedłużać paznokcie korzystając z hybrydowych produktów typu HARD (np. Semilac Hard Milk), na pewno przydadzą się również szablony do przedłużania paznokci. Przydatnym gadżetem są także klipsy do ściągania hybryd, ale równie dobrze będą działać kawałki folii aluminiowej z wacikiem.

Dobra wiadomość jest taka, że w TopDrogeria.pl wszystkie produkty do manicure hybrydowego oraz każdej innej metody, dostaniecie w naprawdę dobrych cenach – zajrzyjcie koniecznie :-)

TopDrogeria.pl – wszystko do paznokci

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *